کاشت زعفران در گلخانه از زبان حمید حاتمی نژاد + پادکست

حمید حاتمی نژاد کارشناس مدیریت و فعال در زمینه کاشت و فروش زعفران در شهر مشهد می باشد. سال ها در زمینه کشت خاکی زعفران فعالیت داشته و مدت دو سال است که هم در مشهد و هم به کمک یکی از دوستانش در اصفهان مشغول کاشت زعفران در گلخانه می باشند. در ادامه مطلب بیشتر با حمید حاتمی نژاد ، کارآفرین موفق در زمینه کاشت ایروپونیک زعفران و اصول کار او در این زمینه آشنا خواهیم شد .

کاشت زعفران در گلخانه توسط حمید حاتمی نژاد

کاشت زعفران در گلخانه توسط حمید حاتمی نژاد

شروع کار آقای حاتمی نژاد به شکل بود ؟

حمید حاتمی نژاد کاشت زعفران در گلخانه مشهد و اصفهان را با ۱۰۰ کیلو پیاز زعفران به صورت تستی آغاز کرد و اکنون که سال دوم کاشت گلخانه ای زعفران اوست این مقدار را به ۷۰۰ کیلوگرم رسانده .

توصیه حمید حاتمی نژاد برای علاقه مندان در این زمینه این است که کار را با مبالغ کم و به صورت تستی شروع کنند و اگر به نتیجه مطلوب رسیدند و این کار با روحیات آنان سازگار بود، آن را به صورت جدی ادامه دهند.

 

پروسه کاشت زعفران در گلخانه از نظر حمید حاتمی نژاد

حاتمی نژاد می گوید باید پیاز زعفران را در دوره خواب آن که از خرداد شروع شده و تا مرداد ادامه دارد را تهیه کرده و به گلخانه منتقل کنید. بعد پوشال های اضافی آن را می کنیم که اصطلاحا به آن نقره کاری می گویند. پیاز زعفران را بعد از نقره کاری باید به مدت یک ماه تحت شرایط خاص انبارداری کرد و در شهریور ماه بعد از ضدعفونی کردن به گلخانه انتقال داد. برای کاشت زعفران در گلخانه باید در طی ۲ ماه پیاز را در گلخانه با درجه حرارت و نور مخصوص نگهداری کرد. در آبان ماه میتوان گل های ارغوانی رنگ زعفران را برداشت کرد.

 

نقره کاری پیاز زعفران

نقره کاری پیاز زعفران

کشت زعفران در گلخانه بهتر است یا در خاک ؟

به گفته آقای حاتمی نژاد کاشت زعفران در گلخانه و در خاک مکمل یکدیگرند و نمی توان گفت کدام بهتر است. هر کدام از این کاشت ها مزایا و معایبی دارد که در کنار هم می توان به بهترین نحو از آن بهره برد.

 

آقای حاتمی نژاد تاکید کرد که برداشت زعفران در سال اول ملاک موفقیت شما نیست بلکه اصل هنر تکثیر پیاز زعفران و داشتن پیاز هایی با وزن بیشتر می باشد.

رایگان – خرید

 

جوانه زنی پیاز زعفران

جوانه زنی پیاز زعفران

احتمال شکست در این پروژه کاشت زعفران در گلدان چقدر است؟

آقای حاتمی نژاد معتقد است شکست مالی در این راه با توجه به تورم و اوضاع اقتصادی کشور وجود ندارد. تنها شکستی که خواهید خورد مربوط به صرف کردن زمان و انرژی است که در کاشت زعفران در گلخانه صرف کرده اید.

توصیه آقای حاتمی نژاد برای کسانی که می خواهند کاشت زعفران در گلخانه را آغاز کنند این است که آگاهی خود را به حداقل سطح ممکن برسانند . این آگاهی از طریق خواندن کتاب، جزوه، فایل های صوتی، تصویری و یا مصاحبه و همنشینی با کشاورزان و … ممکن می شود. اگر اطلاعات کاملی در این زمینه نداشته باشید ، احتمال شکست شما خیلی زیاد خواهد بود.

کاشت زعفران را به عنوان شغل دوم انتخاب کنید!!

کاشت زعفران در گلخانه نیازمند گذاشتن وقت و انرژی زیادی می باشد. این کار برای افراد شاغل و یا کارمند که وقت زیادی در اختیار ندارند، مناسب نیست. مگر اینکه این کار را در اطراف روستاهای محل زندگی خود انجام دهید تا از نیروی انسانی روستا و کشاورزانی آن منطقه استفاده کنید و یا از دستگاه های تمام اتوماتیک تهیه کنید تا بتوانید کنترل شرایط گلخانه را تحت نظر داشته باشید. به این صورت کاشت زعفران در گلخانه به عنوان شغل دوم برای شما مفید خواهد بود.

کاشت زعفران در گلخانه

کاشت زعفران در گلخانه

اولین کتاب کشت نوین زعفران در ایران به قلم آقای حاتمی نژاد

اولین کتاب کشت نوین زعفران به قلم آقای حاتمی نژاد و دو تن از دوستان ایشان به تحریر درآمده که در دست انتشار می باشد. آقای حاتمی نژاد در مورد این کتاب می گوید که از سال پیش به کمک دوستانش اقدام به جمع آوری این کتاب کرده و برای نوشتن آن با خیلی ها مصاحبه و گفت و گو انجام داده اند و از تجربیات خود در زمینه کاشت زعفران در گلخانه و کشت خاکی زعفران استفاده کرده است .

 

این کتاب مرجع خیلی خوبی درمورد کاشت زعفران در گلخانه است. در این کتاب حدودا ۳۰۰ صفحه ای هم در مورد کشت بدون خاک زعفران و هم درباره کشت سنتی زعفران نوشته شده است.

در پایان با قول آقای حاتمی نژاد، با انتشار کتابشان آن را با تخفیف ویژه در رسانه تصویری کافه زعفران قرار خواهیم داد.

برای شنیدن مصاحبه کامل تیم کافه زعفران با آقای حمید حاتمی نژاد روی لینک زیر کلیک کنید.

رایگان – خرید
مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

آموزش های بیشتر

دیدگاهی بنویسید

0
Message Us on WhatsApp