کاشت بدون خاک زعفران فایل PDF

کاشت بدون خاک زعفران

کاشت بدون خاک زعفران یا کاشت ایروپونیک ، یک روش نوین در کشاورزی است . به این صورت که برای گلدهی زعفران دیگر نیاز به زمین های زراعی بزرگ نخواهید داشت به طوری که قادر خواهید بود یک تن پیاز زعفران را در مساحتی به مقدار ۱۰۰ متر مربع بکارید ! و هر شخص می تواند حتی در خانه خود به پرورش زعفران بپردازد و از این راه برای خود صاحب کسب درآمد شود .  در این روش با وجود این که به آب خیلی کمی نیاز است اما میزان بازدهی محصول خیلی بیشتر از کشت سنتی آن است  و این خود باعث شده تا کشاورزان زیادی که منابع محدود آبی دارند و با بحران های آبی مواجه هستن به این نوع کشت روی بیاورند .

این روش اولین بار در سال ۲۰۰۴ میلادی در چین توسط آقای ژئو جی ابداع شد و در سال ۲۰۱۲ توانست این روش را به ثبت ملی کشور خود برساند . اکنون این روش در سر تا سر جهان فراگیر شده و به سرعت در حال رشد و افزایش است .

در این روش دیگر از مشکلاتی که در کشت سنتی وجود دارد خبری نخواهد بود مشکلاتی نظیر آلودگی پیاز به قارچ و کنه که باعث افت و از بین رفتن پیاز می شود . این روش به صورت خیلی تمیز و پاکیزه انجام می شود و شما کی توانید در تمام مراحل رشد گیاه آن را بررسی کنید و بر رشد پیاز نظارت داشته باشید .

این نوع روش کشت خواهان زیر ساخت های خواستی است و البته به تاسیساتی هم نیاز است . پیشنهاد ما به شما این است که قبل از این که برای این کار هزینه ای کنید و یا در دوره های آموزشی غیر تخصصی که در حال برگزاری هستند شرکت کنید ، این پی دی اف را دانلود کنید و با ساز و کار این روش و زیر ساخت ها و دستگاه های لازم برای این نوع کشت زعفران آشنا شوید .

منظور از کاشت بدون خاک زعفران فقط در هنگام گلدهی پیاز است و پس از این که دوره گلدهی پیاز ها به اتمام رسید ، پیاز ها باید به خاک برگردانده شوند .

در فایل کاشت بدون خاک زعفران چه چیزی را می آموزیم ؟

این پی دی اف آموزش های دکتر مهدی رستمی ، دکترا فیزیولوژی گیاهی ، است که با تهیه و مطالعه آن می توانید با نحوه کشت و لوازم مورد نیاز آن آشنا شوید . هدف از تولید این فایل آموزشی این بوده است که ، کسانی که قادر به دیدن فایل ویدیویی نبودند و همین طور علاقه به مطالعه مقاله ها دارند نیز بتوانند با روش کاشت بدون خاک زعفران آشنا شوند . هر چند توصیه ما این است که فایل ویدیویی را تهیه کنید چون آموزش کامل تر و به صورت تصویری و کاملا واضح است و با دیدن آن تمام نکات کشت و دلیل هر مرحله گفته می شود . اگر چه با خواندن دقیق این پی دی اف هم شما می توانید به هر آنچه درباره کاشت بدون خاک زعفران است دست بیابید و برای خود محیط کشت را آماده کنید و پرورش زعفران را شروع کنید .

در ضمن شما می توانید از مشاور های متخصص ما هم استفاده کنید و هر کجا که به مشکل برخورد کردید و یا سوالی داشتید از قسمت در خواست مشاور اختصاصی ، با مشاور های ما به صورت تلفنی و یا حضوری در ارتباط باشید .

یک نکته درباره کاشت بدون خاک زعفران این است که ، منظور از کاشت بدون خاک زعفران فقط در هنگام گلدهی پیاز است و پس از این که دوره گلدهی پیاز ها به اتمام رسید ، پیاز ها باید به خاک برگردانده شوند تا برای سال بعد مورد استفاده قرار بگیرند . به این ترتیب شما در پایان هر دوره گلدهی به زمینی احتیاج خواهید داشت تا پیاز های خود را در آن بکارید .

کاشت بدون خاک زعفران

کاشت بدون خاک زعفران

یکی دیگر از مزایای این نوع کشت نسبت به روش سنتی آن این است که شما در سال اول کاشت پیاز ها می توانید ثمره محصول خود را ببیند و زعفران شما در همان سال اول محصول خواهد داشت . البته برای این نوع کشت نمی توان از هر پیاز زعفرانی استفاده کرد و باید پیاز هایی که برای این کشت مناسب هستند را انتخاب کنید . برای آشنایی با پیاز های مناسب زعفران ، فیلم آموزشی توسط واحد رسانه کافه زعفران تهیه شده است که با دیدن آن مشکلی برای انتخاب پیاز مناسب برای کشت خود نخواهید داشت .

یکی از مقوله هایی که امروزه اهمیت زیادی دارد بحث بهداشت مواد غذایی است که این مسئله در کشت بدون خاک زعفران کاملا رعایت شده و همه مراحل کشت با پاکیزگی کامل انجام می شود و دیگر نگرانی نسبت به این موضوع وجود نخواهد داشت .

از طرفی کم شدن زمین های حاصل خیز برای کشت و همچنین بحران های آبی انسان را مجبور کرده تا به روش های نوین کشاورزی روی بیاورد تا بتواند این مشکلات را حل کند که کاشت بدون خاک زعفران یکی از این روش های نوین است چه بسا که با این روش کشت میزان محصول به عمل آمده به طور چشم گیری بیشتر از روش سنتی هم هست و همین باعث می شود کم کم همه به این گونه روش ها روی بیاورند .

ایران ۹۰ درصد زعفران جهان را تولید می کند که قسمت عظیمی از این زعفران در خراسان به عمل می آید . با همگانی شدن این روش همه مردم جهان در هر کجا که ساکن هستند می توانند برای خود زعفران را بکارند . پس بهتر است ما نیز در کشور خود که دارای تاریخچه زعفران است از این رقابت جهانی عقب نمانیم و بتوانیم از این ادویه ارزشمند به سود خود استفاده کنیم .

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

  1. سلام و خسته نباشید.ممنون از سایت خوبتون. متاسفانه من با خرید فایلها مشکل دارم. تاریخ انقضای کارت ۱۴۰۰ هست و متاسفانه سیستم ارور میده.

0
Message Us on WhatsApp