چگونه بفهمیم زعفرانی که خریده ایم تقلبی است؟

چگونه زعفران خوب بخریم؟ در این ویدئو می خواهیم در رابطه با ویژگی های زعفران اصیل و همینطور روش هایی که متقلبان و سودجویان برای کسب سود بیشتر از تجارت این محصول می کنند صحبت کنیم. از آنجایی که زعفران محصول بسیار گران قیمتی است طبیعی است که تقلب در این حوزه برای سود جویان وسوسه کننده باشد. و تولید زعفران تقلبی کسب و کاری پر سود برای این افراد فرآهم آورد.  متاسفانه در برخی مواقع این تقلب ها می تواند موجب آسیب به سلامتی انسان شود. به عنوان مثال در صورتی که برای رنگ دهی بیشتر زعفران از رنگ دهنده های غیرطبیعی و مصنوعی استفاده نمایند می تواند برای سلامت مضر باشد و مصرف دراز مدت این نوع زعفران تقلبی مشکلاتی را برای سلامتی ما به وجود آورد.

تاکنون روش های زیادی که توسط متقلبان مورد استفاده قرار می گیرد شنایی شده است که با استفاده از این روش ها زعفران نامرغوب و یا به طور کلی ماده دیگری را با نام زعفران به فروش می رسانند. به طور کلی می توان تقلب های زعفران را به دو گروه عمده تقسیم کرد:

  • گروه اول شیوه هایی که منجر به افزایش وزن زعفران می شود.
  • گروه دوم موادی که به عنوان زعفران به فروش می رسد.

روش اول، افزایش وزن زعفران:

در این روش متقلبان با استفاده از روش هایی گوناگون به صورت افزودن ناخالصی به زعفران وزن آن را اضافه می کنند. این افزودنی های می تواند شامل اسپری کردن زعفران با نوشابه یا نوشیدنی هی دیگر،اسپری کردن با مواد روغنی یا حتی آب آشامیدنی باشد. پر واضح است که زعفران پس از جذب این مواد نسبت به زعفران بدون ناخالصی دارای وزن بیشتری خواهد بود و با توجه به قیمت هر گرم زعفران ، همین مقدار ناخالصی هم می تواند سبب تفاوت قیمت زیادی بشود. به همین راحتی سود سودجویان زعفران تقلبی را در بازار عرضه می کنند.

روش دوم شناسایی زعفران تقلبی:

در این روش که تقلب به صورت فروختن مواد دیگری به جای زعفران می باشد همانطور که پیداست موادی غیر از زعفران مانند ریشه های گیاه ذرت، برگ های خشک شده درخت کاج و یا حتی گوشت ریش ربش شده گوساله به عنوان زعفران در بازار به فروش رسیده است. معمولا برای اینکه زعفران عطر و بوی خود را حفظ نماید این مواد همراه با کمی زعفران مخلوط می شود. همچنین رنگ کردن ریشه های سفید رنگ خود زعفران هم یکی دیگر از موارد تقلب به این روش می باشد.

زعفران تقلبی

زعفران تقلبی

چگونه زعفران خوب بخریم؟

حال که با تا حدودی با روش های ساخت زعفران تقلبی آشنا شدید، در این ویدئو می خواهیم به ایت سوال پاسخ دهیم که چگونه زعفرات خوب بخریم؟

در ابتدا ما شما را با  ویژگی های زعفران اصلیل آشنا کرده و روش های مختلف تقلب در زعفران را به شما می گوییم و چند نمونه زعفران تقلبی را به شما نشان می دهیم که در هر کدام یکی از این روش های تقلب استفاده شده است. پس از آن

با استفاده از روش های خانگی اقدام به شناسایی زعفران های تقلبی می کنیم.

همچنین روش های شناسایی زعفران از روی ظاهر ریشه ها را به شما می گوییم.

پس اگر  به سلامت مواد خوراکی مصرفی خود اهمیت می دهید تماشای این فیلم را به شما توصیه می کنیم. با توجه به کاربرد این ویدئو برای مخاطبین عزیز و همچنین توضیح مسائلی که به سلامت شما کمک می کند این ویدئو در کافه زعفران به صورت رایگان منتشر شده است. امیدواریم پس از دیدن این فیلم متوجه پاسخ این سوال شده باشید و از بدانید که چگونه زعفران خوب بخریم؟

خواهشمنیدم نظرات ، پیشنهادات و سوالات خود را در زیر همین پست با ما در میان بگذارید تا با استفاده از نظرات شما بتوانیم کیفیت فیلم های آموزشی را ارتقاء دهیم.

رایگان – دانلود
مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

  1. سلام میخواستم بدونم ب چقدر نور و رطوبت احتیاج داره و بعد از برداشت باید پیازهارو ب خاک منتقل کرد یا داخل جعبه میشه نگهشون داشت تا زمان بارهدی سال بعد؟

0