مستند زعفران صنعتی نوین

زعفران صنعتی نوین

زعفران ، گیاهی ارزشمند ارغوانی که از دل کویر خشک و کم باران بیرون می آید قبل از اینکه آفتاب به صورت کامل پدیدار شود با مهارتی خاص چیده می شود و تار های سرخش از گل برگ های آن جدا می شود تا که خشک شوند و قابل استفاده در سفره های مردم شود و عطر و طعم  آن همه جا را فرا بگیرد .

 

زعفرانی که مصرف میکنیم در واقع کلاله های گل های سوسنی رنگی است که با پیاز تکثیر می شوند و در پاییز هر سال به گل می رسند این محصول از خراسان به تمام دنیا فرستاده می شود .

این طلای سرخ کویر که محصول اکثر کشاورزان استان های خراسان جنوبی و رضوی است سالیانه سال است که گل سر سبد سرزمین ایران به شمار می آید سفره های ایرانیان همیشه در تسخیر زعفران بوده ؛ عطر و رنگ پلو های زعفرانی ، بوی خوش شله زرد های نذری ، قیمه و ته چین و ته دیگ زعفرانی … این ها همه در گوشه هایی از خاطرهای خوش ما ایرانیان جای گرفته .

 

مهندس علی شریعتی مقدم مدیر عامل شرکت نوین زعفران :

زعفران به عنوان ارزشمند ترین گیاه کائنات ریشه در تاریخ ایران باستان دارد و به هزاران سال قبل از آن بر می  گردد . “

 

 

یوسفی آذری مشاور وزیر و مسئول مرکز ملی گیاهان دارویی :

” ما دو نوع گیاه در ایران داریم که سرامد سیاست گزاری ها و گیاهان ماست ؛ زعفران و گل محمدی . البته گیاهان دیگری هم هستند ما حدود ۲۰ نوع گونه را اولویت گذاشتیم ولی خب قطعا زعفران و گل محمدی سالیان سال مال ایران بوده و در دنیا به نام ایران می شناسند ما یک نوستالوژی درباره زعفران داریم یعنی همه دنیا با شنیدن اسم زعفران یاد ایران می افتند . ”

 

وقتی در پاییز همه زمین ها خالی از محصول می شوند این زمین زعفران است که نفس می کشد و گل های ارغوانی سر از خاکش بیرون می آورد .

 

کیت ولینگز مدیر بازرگانی :

” در زمینه تولید محصولاتی که به یک فرهنگ مربوط می شود واردات و صادرات در تمام دنیا اهمیت زیادی دارد و زعفران همچون یک محصول تجملی جایگاه ویژه ای دارد به نظرم در اروپا و غرب ، مثل یک محصول خاص ، هیجان انگیز و رویایی محسوب می شود رنگ و لعاب و چاشنی نهایی یک غذاست . حتی به مایعات ، نوشیدنی ها ، سس ها و غذا ها طعم و بافت خاصی می دهد . ولی چیزی که مردم واقعا دوست دارند ، جدا از طعم و رنگ آن وابستگی تاریخی آن به ایران باستان ، جاده ابریشم و تصویر کاروان شترهایی است که این ادویه ی عجیب را از شرق به غرب می برند و به نظرم مردم از این باور بسیار لذت می برند و این به کسب جایگاه اقتصادی منجر می شود چرا که با ارزش و کمیاب است و نیز به این دلیل که یک محصول درجه یک و تجملی است چنین شهرتی دارد و باعث می شود در بازار جهانی چنین ارزشی داشته باشد مردم حاضرند برای زعفران پول بدهند چون ادویه ای است که به شدت خواهان دارد  .

مستند زعفران صنعتی نوین

مستند زعفران صنعتی نوین

رنگ ارغوانی زعفران باعث می شود مزارع کشاورزی در خراسان بزرگ  جلوه و نما ویژه و زیبایی پیدا کند وقتی در پاییز همه زمین ها خالی از محصول می شوند این زمین زعفران است که نفس می کشد و گل های ارغوانی سر از خاکش بیرون می آورد تا در فصل خزان بهار را به خانه های خراسان بیاورند . فرقی نمی کند کجای خراسان باشید ، وقتی فصل زعفران برسد از نیشابور تا قائن همه زمین های کشاورزی را به رنگ ارغوانی می بینید .

زعفران کاری حساب و کتاب و فوت و فن خاص خود را دارد یک زعفران کار حرفه ای زمین های خود را به تدریج آبیاری می کند تا گل های زعفران هم به تدریج سر از خاک بیرون بیاورند اینجور است که زمین دار فرصت می کند زعفران ها را قبل از طلوع افتاب بچیند تا محصولش مرغب باشد چون تیغ تیز افتاب کویر رنگ از رخساره زعفران برمیدار به قول قدیمی ها گل زعفران را باید نشکفته چید چون گلی که آفتاب ببیند باز وشکفته می شود و سرخی زعفرانش جلو آفتاب رنگ می بازد .

 

چیدن گل زعفران ساده نیست زانو  ها را به گز گز می اندازد و کمر درد می آورد اما شیرین است . گل چیدن هم روش خاص خود را دارد هر گل زعفران سه تار سرخ دارد که هر تار به ریشه ای سفید ختم می شود و در کنار سه تار زرد در میان سه گلبرگ ارغوانی و درون سه کاسبرگ بنفش نشسته است . زمین های ارغوانی که از گل خالی شد باید تا صبح روز بعد صبر کرد و منتظر جوانه های تازه بود . خراسانی ها بیش از ۹۵ درصد زعفران جهان را تولید می کنند . ۹۵ درصد از ارزشمند ترین ادویه جهان را !

کشور های اروپایی زعفران ایران را فله ی میخرند و در بسته بندی های پر زرق و برق  و با نام های غیر ایرانی می فروشند متاسفانه قاچاقچیان پیاز های زعفران را به کشور های همسایه می فروشند و باعث کم رونق شدن بازار زعفران می شوند .

محصول زعفران به عنوان ارزشمند ترین محصول کشاورزی و دارویی جهان با درآمد زایی بالا نسبت به سایر محصولات کشاورزی می تواند نقش بسیار مهمی در معیشت مردم ایرانی ایفا کند . این محصول با ارزش که با رنگ و عطرش میتواند سفره ها را تسخیر کند به عنوان محصول ملی و استراتژیک ایران نقش و اهمیت ویژه ای برای کشور خصوصا در عرصه صادرات غیر نفتی دارد با این وجود اما بسیاری از کشور های دنیا با این محصول آشنایی ندارند و آن را به عنوان محصولی از اسپانیا می شناسند .

برای حفظ بازار صادراتی این محصول باید به روش های نوین صنعتی متوسل شد ، کیفیت آن را افزایش داد و آن را به نحو شایسته ای به جهان معرفی نمود . هم اکنون کارافرینان ایرانی در تلاش اند که زعفران را به گل سر سبد محصولات کشاورزی کشور تبدیل کنند .

 

شما می توانید این مستند را هم اکنون به صورت رایگان دانلود و تماشا نمایید.

 

رایگان – خرید

 

تاریخچه به روز رسانی های این فایل:

قسمت اول مستند زعفران صنعتی نوین اضافه شد. (۱۳۹۷/۰۹/۱۷)

قسمت دوم مستند زعفران صنعتی نوین اضافه شد. (۱۳۹۷/۰۹/۱۹)

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0