مستند رمز موفقیت ، گفت و گو با علی عباس نیا کارآفرین زعفران

کشت زعفران گلخانه ای علی عباس نیا که توسط خود او انجام شد است ، ابتدا این کار را بصورت تحقیقاتی شروع کرد نیا یک روش نوین در کشاورزی محسوب می شود که اولین بار در کشور چین ابدا شد و در سراسر جهان از جمله کشور عزیز ما در حال گسترش است .

نکته ای که باعث شده افراد زیادی به این روش روی بیاورند این است که این نوع کشت دارای کیفیت و رنگ دهی بیشتری نسبت به کشت سنتی است زیرا در محیط گلخانه کشت می شود و دور از نور مستقیم خورشید است که باعث می شود گل و کلاله های زعفران آسیب نبیند . این نوع کشت مزیت های دیگری نیز دارد که برای آشنایی بیشتر با آنها می توانید مقاله “ده مزیت کشت ایروپونیک زعفران ” را که پیش تر در این مورد منتشر شده است را مطالعه کنید .

نکته قابل توجه دیگر این است که در کشت سنتی باید زعفران ها را قبل از طلوع خورشید جمع کرد تا همانطور که گفته شد زعفران ها خراب نشوند ؛ که این مسئله در کشت ایروپونیک وجود ندارد و شما قادر خواهید بود در هر موقع از روز زعفران خود را برداشت کنید .

کشت زعفران گلخانه ای علی عباس نیا

در این فیلم مستند شما گلخانه یکی از کارافرینان موفق این حوزه را مشاهده خواهید کرد که می گویند شغل اصلی آن ها اکنون کشت زعفران به روش ایروپونیک است . در این گلخانه که به وسعت زیادی زعفران کشت شده است تعداد هشت نفر هر روز و دائم در آن جا کار می کنند که تعداد آن ها در فصل برداشت و خشک کردن زعفران ها به سی نفر می رسد که باعث اشتغال زایی نسبتا خوبی شده است .

کشت زعفران گلخانه ای علی عباس نیا که توسط خود او انجام شد است ، ابتدا این کار را بصورت تحقیقاتی شروع کرد و سپس در مقیاسی کوچک و آزمایشگاهی و با سرمایه هفت صد هزار تومانی آن را انجام داد و هنگامی که از این روش مطمئن شد محیط خود را گسترش داد و یک گلخانه بزرگ برای کشت بدون خاک زعفران راه اندازی کرد . او اکنون دارای سه گلخانه بزرگ زعفران در مراغه آذربایجان شرقی ، مشهد و پاکدشت تهران است .

پیشنهاد افرادی که در این کار مشغول اند این است که اگر به فکر اشتغال زایی هستید و می خواهید برای خود هزینه ای کنید که بازخورد آن را نیز ببیند بهتر است به روش های نوین روی بیاورید چرا که شما هزینه ای را برای راه اندازی متحمل می شوید پس چه خوب است که روش های نو و نوین را انتخاب کنید که بازدهی بیشتری دارند .

کشت زعفران گلخانه ای علی عباس نیا

کشت زعفران گلخانه ای علی عباس نیا

علی عباس نیا در مورد رمز موفقیت گروه خود این گونه می گوید که رمزموفقیت آنها : نوآوری ، پشتکار ، تحقیق و مطالعه است که با استفاده از روش نوین کشت زعفران و تحقیق و مطالعه درباره چگونگی این نوع کشت همراه با انگیزه و پشتکاری که برای یادگیری و انجام دادن این کار داشتند ، توانستند برای خود یک کسب و کار مطمئن راه بیاندازند .

کشت زعفران گلخانه ای علی عباس نیا که توسط خود او انجام شد است ، ابتدا این کار را بصورت تحقیقاتی شروع کرد و سپس در مقیاسی کوچک و آزمایشگاهی و با سرمایه هفت صد هزار تومانی آن را انجام داد و هنگامی که از این روش مطمئن شد محیط خود را گسترش داد و یک گلخانه بزرگ برای کشت بدون خاک زعفران راه اندازی کرد

در فیلم مستند کشت زعفران گلخانه ای علی عباس نیا چه می بینید ؟

این مستند کوتاه به خوبی نشان می دهد که این نوع روش کشت در ایران جواب داده و افراد زیادی را مشغول به کار کرده و این اطمینان را به کسانی که فکر می کنند آیا این روش کشت مفید خواهد بود یا نه و یا این که بازدهی خوبی خواهد داشت ، می دهد .

این مستند را نگاه کنید و با ساز و کار کشت گلخانه ای زعفران آشنا شوید و اگر علاقه مند به این نوع کشت شدید و خواستید که شما هم برای خود همچین کسب و کاری راه بیاندازید ویدیو آموزشی کشت ایروپونیک زعفران را از کافه زعفران تهیه کنید و کار خود را شروع کنید .

همین طور اگر با هرگونه سوال و یا ابهامی رو به رو شدید سوال خود را زیر هر پست کامنت کنید تا کارشناس های ما در اولین فرصت به سوال شما پاسخ دهند .

 

رایگان – خرید
مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0