کارگاه چالش های کشت زعفران (قسمت دوم، افزایش بهره وری زمین)

افزایش بهره وری زمین زیر کشت زعفران، موضوع قسمت دوم کارگاه آموزشی دکتر علیجان سالاریان ، مسئول امورپژوهشی پژوهشکده ملی زعفران می باشد که در حاشیه همایش تجلیل از تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی و ترویج شهرستان قائنات، در خراسان جنوبی برگزار شد. فیلم این کارگاه آموزشی برای اولین بار در واحد رسانه کافه زعفران ، در سه قسمت و به صورت رایگان در دسترس عموم علاقه مندان قرار گرفته است. قسمت اول این کارگاه با موضوع چالش های کشت زعفران در قسمت تولید بوده و قبلاً در کافه زعفران منتشر شده است. اما در این قسمت به بررسی روش های افزایش بهره بروی زمین زیر کشت زعفران پرداخته می شود. در صورتی که هنوز قسمت اول این کارگاه آموزشی را مشاهده نکرده اید می توانید از طریق این لینک نسبت به تهیه و مشاهده آن اقدام نمایید تا پیوستگی مطالب گفته شده در این کارگاه حفظ شود.

 افزایش بهره وری زمین زیر کشت زعفران ، امروزه مهمتر از گذشته

بررسی ها و آزمایشات انجام شده از نمونه خاک های چندین زمین زیر کشت زعفران در شهرستان تربت حیدریه واقع در استان خراسان رضوی ، نکات قابل توجهی را برای ما آشکار کرده است. در ادامه به بررسی برخی از نتایج این بررسی ها می پردازیم.

یک از این نکات قابل توجه که در تمامی نمونه های برداشت شده مشهود بود، پایین بودن درصد ماده آلی خاک در این نمونه ها می باشد. درصد ماده آلی موجود در خاک ایم مزارع این موارد بین ۰٫۳ و حداکثر ۰٫۵ درصد بود . این نکنه را در نظر داشته باشید که رای کشت  زعفران درصد ماده آلی خاک بایستی حداقل ۱٫۵ درصد باشد که کم بودن این درصد در نمونه های فعلی خود زنگ خطری برای کاهش راندمان این مزارع کشت زعفران می باشد.

افزایش بهره وری زمین زیر کشت زعفران

افزایش بهره وری زمین زیر کشت زعفران

مورد بعدی که باید به آن اشاره کرد خاک آهکی در این مزارع زعفران بود که در اکثر موراد آزمایش شده غالباً دارای خاک های آهکی بوده اند. خاک زمین ها اغلباً دارای PH  بالای هشت و همینطور دارای خاک شور بودند.

با توجه به اینکه آبیاری اکثر کشت های سنتی زعفران (خصوصاً در مناطق کویری) با استفاده از آب های چاه های عمیق صورت می گیرد و در غالب مناطق سطح آب این منابع  کاهش پیدا کرده است ، در نتیجه آب خارج شده از این چاه ها هر ساله دارای نمک(شوری) بیشتر می باشد. شوری آب که سال به سال هم بر آن افزوده می شود، یکی از مهمترین دلایل کاهش بهره وری زمین های کشاورزی می باشد. برای افزایش بهره وری زمین زیر کشت زعفران بایستی مواد آلی و همینطور سایر آیتم ها خاک را به حد استاندارد درآورد که در این فیلم آمورشی راه کارهایی برای این کار ارائه می شود.

شوری آب که سال به سال هم بر آن افزوده می شود یکی از مهمترین دلایل کاهش بهره وری زمین های کشاورزی می باشد.

 

در این ویدئو چه مواردی را یاد می گیریم؟

در این کارگاه آموزشی دکتر سالاریان به زبان ساده به بررسی عوامل کاهش بهره وری زمین های کشاورزی زیر کشت زعفران می پردازد .در ابتدای این ویدئو دکتر سالاریان به تشریح مشکلات کشاورزان در پایین بودن بهره وری زمین های کشاورزی و همینطور بررسی دلایل آن می پردازد. پس از آن به انتقاد از استفاده از کودهای شیمیایی برای زمین های زعفران می پردازد و نمونه های موفقی از بهره وری مناسب از زمین کشاورزی را معرفی می نماید. پس از آن به ارائه راه کارهایی برای افزایش بهره وری زمین زیر کشت زعفران در زمین های زراعی می پردازد. با توجه به موارد بالا ، خصوصاً تغییرات اقلیمی که موجب کاهش بارندگی ها در برخی نقاط کشور و به دنبال آن کاهش سطح منابع آب زیر زمینی گشته است، موجب شده میزان بهره وری زمین های کشاورزی زعفران در نقاط زعفرانخیر کشور کاهش یابد و  موارد مطرح شده در این کارگاه باید جدی گرفته شود تا بتوان از زمین های کشاورزی بازدهی گذشته را متصور بود. اگر با علم روز و استفاده از تجربیات متخصصان دانش خود را در زمینه کشت زعفران به روز نگه داریم مسماً موجب پیشرفت روزافزون و افزایش راندمان کشاورزی می گردد.

اگر شما هم زمین تحت کشت زعفران دارید دیدن فیلم این کارگاه را به شما توصیه می کنیم. هم اکنون می توانید از طریق کلیک بر روی لینک زیر ، قسمت دوم کارگاه افزایش بهره وری زمین زیر کشت زعفران را دانلود نمایید. خواهشمندیم نقطه نظرات خود را در رابطه با این کارگاه از طریق ارسال دیدگاه برای ما ارسال فرمایید.

 

رایگان – خرید

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0