آموزش کاشت زعفران در گلدان

در این ویدئو می خواهیم با هم روش جالبی را برای کشت زعفران بررسی کنیم. کاشت زعفران در گلدان روشی است که شما می توانید با استفاده از آن در هر فضایی به کاشت زعفران بپردازید. همانطور که می دانید زعفران ادویه بسیار گران قیمتی است که خواهان فراوانی دارد. شاید شما هم جزو افرادی باشید که تمایل به ورود به بازار ارزشمند طلای سرخ را دارند، اما با توجه به سختی کار کشاورزی و همینطور نیاز مبرم به امکاناتی همچون زمین حاصلخیز ، آب کافی ، دانش و تجربه کافی و موارد زیاد دیگری که در این راه وجود دارد از تصمیم خود برای کاشت زعفران دور شده باشید. پیشنهاد ما این است که قبل از انصراف از تصمیم خود با کاشت زعفران در منزل آشنا شوید.

اما ما در کافه زعفران می خواهیم روشی را به شما معرفی کنیم که بتوانید با استفاده از آن در هر محیطی به کشت زعفران بپردازید. کاشت زعفران در منزل روش نوینی برای کاشت این گیاه ارزشمند می باشد که شما با استفاده از این روش می توانید زعفران را در منزل، کارگاه و یا در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی در فضاهای بازی همچون حیاط و یا پشت بام منزل یا محل کار خود بکارید.

از آنجایی که برای کاشت و فراهم نمودن شرایط رشد گیاه زعفران، همچون هر گیاه دیگری نیاز به رعایت اصول و قواعد خواصی می باشد، سعی کرده ایم در قالب تولید و تدوین یک ویدئوی آموزشی کاربردی ، این روش کشت را به شما معرفی و چگونگی آن را به شما آموزش دهیم.

کاشت زعفران در گلدان

کاشت زعفران در گلدان یکی از راه های کاشت زعفران در منزل می باشد. تصور کنید یک روز صبح از خواب بیدار شده اید و ناگهان چشمتان به گلدان هایی که در آن زعفرات کاشته اید می افتد و می بینید پیاز های زعفران در خانه شما به بار نشسته اند و همه پر شده اند از گل های بنفش رنگ زعفران. اما برای دیدن همچین صحنه ای روبه روی خود بایستی الفبای کشت زعفران را یاد داشته باشید زیرا امتحان به روش آزمون و خطا  موجب از دست رفتن هزینه و وقت شما نشود.

کاشت زعفران در منزل

کاشت زعفران در منزل

همانطور که گفته شد در این روش ما کاشت زعفران در گلدان را به صورت کاشت آزمایشی  در یک محیط  کاملاً شیشه ای (آکواریوم) در پشت بام انجام داده ایم . با توجه به شرایط محیطی مساعد منطقه قائنات برای کشت زعفران که یکی از دلایل مرغوبیت زعفران قائنات هم می تواند وجود همین شرایط محیطی باشد مشکلی در فرآیند رشد گل های زعفران به علت آب و هوا به وجود نخواهد آمد. اما شما با توجه به منطقه که زندگی می کنید و قصد کشت زعفران را دارید بایستی حتماً شرایط آب و هوا را در نظر بگیرید.

نکته بسیار مهم دیگری که باید در کاشت زعفران در گلدان ، به آن توجه کنید حجم خاکی است که باید برای هر مقدار از سطح زیر کشت فراهم کنید. در صورتی که قصد کاشت مقدار زیادی زعفران در خانه خود را دارید باید به ظرفیت ساختمان (یا سقف منزل، در صورتی که کشت در پشت بام انجام می شود)) توجه نمایید که خدایی نکرده موجب آسیب به ساختمان  نشود. پس:

یکی از نکات مهم در کشت زعفران در خانه ، توجه به ظرفیت ساختمان در نگه داری از وزن خاک های گلدان ها می باشد.

در ادامه و با دیدن این ویدئو خواهید دید که برای سطح زیر کشت ما چه مقدار خاک و مواد عالی لازم است. توصیه دیگر ما به شما قبل از شروع کاشت این است که کاشت زعفران را در ابتدا به صورت آزمایشی در چند گلدان کوچک شروع کرده و بعد از اینکه نتیجه را مشاهده کردید و با چالش های پیش روی آشنا شدید اقدام به کشت در سطح بزرگ و سرمایه گزاری در این زمینه نمایید.

به چه سطحی از دانش برای کاشت زعفران در منزل نیاز دارید؟

موارد و نکاتی که برای کاشت زعفران در منزل مورد نیاز بوده در این ویدئو مختصراً بیان می شود. اما قبل از اینکه اقدام به کشت زعفران نمایید بایستی که پیاز های مناسبی را برای کاشت تهیه نمایید. هر چه پیازهای زعفران بهتری داشته باشید طبیعتاً از سطح زیر کشت خود محصول با کیفیت تری برداشت خواهید کرد. اگر در رابطه با پیاز زعفران اطلاعاتی ندارید یا می خواهید اطلاعات بیشتری در این رابطه کسب نمایید ، توصیه ما به شما این است که ویدئوی پیاز مناسب برای کاشت زعفران را نیز تماشا کنید.

کاشت زعفران در گلدان

کاشت زعفران در گلدان

در این فیلم آموزشی چه چیزهایی یاد می گیرید؟

اما با تماشای ویدوئوی کاشت زعفران در گلدان با چه مطالبی آشنا خواهید شد و سر فصل موارد گفته شده در این فیلم ها چه مواردی هستند؟

اول از هر چیز باید این نکته را خاطر نشان کنیم که آموزش های ما در این فیلم آموزشی به صورت کاربردی و با زبان ساده بیان شده و سعی کرده ایم تا حد امکان از بیان اطلاعات تخصصی در زمینه کشاورزی و به کاربردن مواردی که شاید برای همگان در دسترس نباشد اجتناب نماییم.

 • در این فیلم آموزشی ابتدا توضیحی در رابطه با شرایطی که برای رشد گیاه زعفران و همینطور تکثیر پیاز ها لازم است داده می شود. پس از آن به نحوه انتخاب خاک مناسب و ترکیب مواد عالی برای بهبود ثمر بخشی پیاز ها می پردازیم.
 • پس از آن در این ویدئو به شما آموزش می دهیم که پیازهای زعفران خود را در چه فواصلی بکارید که مشکلی برای رشد و نمو و همچنین تکثیر پیازها به وجود نیاید و علاوه بر آن به عمق مناسب برای کاشت اشاره می کنیم که پیاز های شما بر اثر عمق نامناسب کاشت، دچار پوسیدگی یا مشکل دیگر نشوند.
 • همینطور به نحوه آبیاری زعفران های زیر کشت می پردازیم و نکاتی در رابطه با اهمیت و چگونگی اولین آبیاری زعفران، با شما در میان می گذاریم.
 • در ادامه این فیلم آموزشی کاشت زعفران در گلدان ، ما مقداری پیاز زعفران را در پشت بام و در هوای آزاد در یک آکواریوم شیشه ای می کاریم. علت انتخاب آکواریوم شیشه ای برای کاشت زعفران علاوه بر موردی که بالا بیان شد، این بوده که بتوانید ترکیب خاکی مورد نیاز را بهتر مشاهده نمایید و همچنین دید شما از مراحل کاشت زعفران بهتر باشد.

شما می توانید  تمامی مراحل رشد و به ثمر رسیدن گل های زعفران را از طریق همین پست دنبال کنید .

ما در هر زمان که تغییر ظاهری در سطح زیر کشت زعفران ایجاد شد، تصویر آن را از طریق به روزرسانی همین پست با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

امیدواریم پس از تماشای این ویدئو بتوانید کاشت زعفران در منزل خود را شروع کرده و تجربیات خود را با سایر کاربران کافه زعفران به اشتراک بگذارید. سوالات و دیدگاه خود را در رابطه با کشت زعفران در منزل در پایین همین پست برای ما ارسال کنید. سعی تیم پشتیبانی بر این خواهد بود که در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما باشد.

موفق و پرسود باشید.

15600 تومان – خرید

***************************************************************************

اولین تغییر پس از گذشت ۳۰ روز از زمان کاشت

همانطور که در تصویر هم مشاهده می کنید بعد از گذشت ۳۰ روز از زمان کاشت، گلهای زعفران به همراه برگ های سبز رنگ در حال سربرآوردن از زیر خاک هستند. تعداد این گل ها ۵ عدد می باشند.

 

***************************************************************************

اولین گل های زعفران پس از ۴۵ روز سر از خاک بر آوردند

پس از گدشت ۴۵ روز از زمان کاشت زعفران گل های ما شروع به درآمدن کردند و همراه با درآمدن گل ها، همانطور که در تصویر هم مشاهده می کنید، به مرور علف های سبز شده در کنار پیاز بیشتر شده اند.

 

***************************************************************************

وضعیت کشت زعفران ما پس از گذشت ۱۰۰روز

همانطور که مشاهده می کنید گل دهی پیاز ها به اتمام رسیده و برگ های سبز زعفران سر از خاک بیرون آورده اند.

 

15600 تومان – خرید
مراحل خرید فایل دانلودی

سایر فیلم های آموزشی مرتبط

اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

 1. سلام . چرا فیلم آموزش در گلدان در مرحله خرید امکان خریدش نیست و خرید نیمه کاره میمونه ؟

  • با سلام خدمت شما. لطف کنید بفرمایین دقیقا تو کدوم قسمت خرید مشکل دارید تا بررسی کنیم ؟

 2. مرتضی :
  ۱۵ آبان ۱۳۹۸

  ببخشید، در روش کاشت در گلدان، نسبت مساحت و تعداد پیاز، چگونه است؟ یعنی در مثلا یک مساحتِ یک در یک، چند تا پیاز میشه کاشت؟ و چه میزان میشه برداشت کرد؟

  • سلام . میتوانید از مشاوره آنلاین استفاده کنید و یا همینجا سوالتون رو مطرح کنید تا پاسخ شما توسط کارشناسان ما داده شود.

 3. رادمهر :
  ۱ مهر ۱۳۹۸

  من امسال برای اولین بار تصمیم گرفتم تو گلدون زعفرون بکارم و بطور تصادفی با سایت شما اشنا شدم ، باتوجه به اینکه خیلی دنبال مطالبی برای یادگیری بودم اما متاسفانه اطلاعات کمی تو اینترنت میشه پیدا کرد به جرات میتونم بگم سایت شما و فیلم هایی که از مراحل اموزش کاشت زعفران و شناخت پیاز ارائه دادین عالی بودن که البته در کنار این مطالب من از مشاوره های اقای سلیمی فر که با تمام صبرو شکیبایی اموزش میدادن بهره فراوانی بردم ،قصد دارم تشکر کنم از همکاری عالی که بین اعضای پیجتون هست و اینکه لطفا فیلم هایی هم در مورد قارچ کشی؛کنه کشی پیاز و خاک زعفران هم در کنار بقیه اموزشاتون اضافه کنید ، خدا قوت

  • سلام و عرض ادب.
   ممنون از ابراز لطف شما. باعث خوشحالی ماست که تونسته باشیم اطلاعات خوبی در اختیار مخاطبینمون بزاریم.
   ان شاا… به زودی ویدئو ها و مطالب آموزشی جدید رو توی وب سایت منتشر خواهیم کرد.
   موفق باشید.

 4. راد :
  ۲۱ شهریور ۱۳۹۸

  سلام میخواستم بدونم برای کاشت زعفران در گلدان و منزل تا کی مهلت دارم اقدام کنم؟ منطقمون میانه است سمت تبریز، و اینکه برای شروع تو چع اندازه گلدانی کاشت کنم؟یعنی چند تا پیاز باید بکارم که بتونم برای عرضه هم مقداری داشته باشم؟

  • با سلام،
   خب با توجه به اینکه در منطقه سردسیری هستین هرچه زودتر اقدام کنید بهتره، برای انتخاب سایز گلدان هم از یک گلدان که عمق خاک اون حدود ۲۰ سانیمتر باشه استفاده کنید. می تونید هم از سبد های میوه پلاستیکی استفاده کنید . مهم اینه ۵ تا ۷ سانیمتر زیر پیاز و ۱۵ سانتیمتر روی پیاز خاک داشته باشد. از سمت دیگه هم برای تعداد پیاز می تونید نهایتا در هر فضای ۱۰ در ۱۰ سانتیمتر تا ۵ پیاز بکارید.پیاز ها رو هم در این فضا کنار هم بذارید.

 5. حسین :
  ۲۷ دی ۱۳۹۷

  با سلام و عرض خسته نباشید
  بنده تاکنون هر چه فیلم روی سایت گذاشتید خریداری کردم اما متاسفانه فیلم کشت گلدان مطالب آن بسیار کم است و قیمت آن نسبت به مطالب آن بسیار بالا است. لطفا اگر امکان دارد آن را کامل کنید
  با تشکر

  • با سلام. ممنون از اعتماد شما به نهاد کافه زعفران.
   در این ویدئو سعی شده به همه چزئیات در رابطه با کشت زعفران در گلدان پرداخته شود. لطفا اگر در قسمتی ابهام وجود دارد می توانید در این بخش سوال خود را مطرح نموده تا کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.

0
Message Us on WhatsApp