آموزش کاشت زعفران در گلدان + زیرنویس فارسی

کاشت زعفران در گلدان یکی از راه های پرورش زعفران در خانه می باشد. این روش برای کسانی که اولین بار است می خواهند کاشت این محصول را تجربه کنند، بسیار مناسب است. زعفران گیاهی مقاوم بوده و می توان آن را حتی در یک گلدان در حیاط خانه پرورش داد . بعد از کاشتن پیاز زعفران در گلدان پنج تا شش سال نیاز به تعویض گلدان ندارید.

زعفران در گلدان

زعفران در گلدان

برای کاشت زعفران در گلدان ابتدا باید پیاز مناسب برای کاشت زعفران تهیه کنید. پیاز های آسیب دیده کلاله زعفران را ضعیف و کیفیت محصول را پایین می آورد. همچنین پیازهای مبتلا به عفونت های قارچی و یا کنه به بقیه پیاز ها هم آسیب می رساند و آن ها را نابود می کند.

طریقه کاشت پیاز زعفران در گلدان

گیاه زعفران برای رشد نیاز به خاکی با زهکشی بالا داشته و اگر در خاک ماند آبی یا با زهکشی پایین کاشته شود، پیاز زعفران از بین می رود. برای تهیه خاک مناسب جهت کاشت زعفران در گلدان باید از ترکیب ۵۰ درصد خاک باغچه، ۳۰ درصد کمپوست،۲۰ درصد ماسه بادی یا شن نرم استفاده کنید.

یک گلدان سفالی بزرگ انتخاب کنید. توجه کنید کف گلدان حتما دارای سوراخ برای خروج رطوبت را داشته باشد. روی سوراخ را با یک تکه سنگ بپوشانید و ترکیب خاکی را که از قبل تهیه کرده اید را داخل آن بریزید.

انتخاب پیاز مرغوب برای کشت

انتخاب پیاز مرغوب برای کشت

پیاز ها را با فاصله های ۷ تا ۱۰ سانتی متری از هم داخل گلدان بکارید و روی پیاز ها را با خاک بپوشانید. پیاز ها باید ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر زیر خاک باشد. بهترین زمان برای کاشت پیاز زعفران در گلدان اواخر خرداد ماه می باشد ولی تا مهرماه هم می توانید اقدام به کاشت نمایید. سپس باید اقدام به آبیاری پیاز ها نمایید.

می توانید روی لایه سطحی مقداری ورمی کمپوست یا قارچ کش بریزید تا از آلودگی پیاز ها جلوگیری شود. گلدان را در محلی قرار دهید که حداقل روزی ۴ تا ۵ ساعت آفتاب مستقیم دریافت کند.

رایگان – خرید

آبیاری زعفران در گلدان

پیاز زعفران را در مهر ماه دو مرتبه به فاصله هر ده روز آبیاری کنید. اگر پیاز ها را در مهرماه کاشته اید، آبیاری را ده روز بعد انجام دهید. آبیاری را تا زمانی ادامه دهید که آب اضافه از کف گلدان خارج شود. در اواسط مهر و اوایل آبان می توانید اقدام به چیدن گل زعفران کنید.

چه چیزی از این فیلم یاد میگیریم ؟

فیلمی که در پایان مقاله مشاهده خواهید کرد ترجمه شده توسط تیم کافه زعفران می باشد. در این فیلم آموزش کاشت زعفران در گلدان به صورت زیرنویس فارسی برای شما قرار داده شده. در این فیلم با خاک مناسب برای گلدان کاشت زعفران، سایز گلدان، نحوه کاشت زعفران و فاصله پیازها از یکدیگر و همچنین چگونگی آبیاری به گلدان و در آخر فاصله زمانی به گل نشستن گلدان ها آشنا خواهید شد.

رایگان – خرید

به آموزش بیشتری نیاز دارید؟

ما در کافه زعفران فیلم آموزشی با موضوع کاشت زعفران در گلدان تهیه کرده ایم که در آن به توضیحات تفصیلی در رابطه با این روش کشت می پردازیم.اگر علاقه مند به دریافت اطلاعات بیشتری در این رابطه هستید پیشنهاد می کنیم این فیلم را هم از کافه زعفران تهیه کنید.

برای دانلود فیلم آموزش کاشت زعفران در گلدان تولید کافه زعفران اینجا کلیک کنید.

 

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0
Message Us on WhatsApp