کاشت زعفران گلخانه ای در مرودشت + فیلم

کشت گلخانه ای زعفران مدت هاست که در کشور ما رواج یافته است. این روش در نقاط مختلف کشور قابل اجراست و هزینه کمتری نسبت به کشت خاکی زعفران دارد. کاشت زعفران گلخانه ای در مرودشت توسط یکی از اهالی با انگیزه استان فارس صورت گرفته که قسمتی از مزرعه زعفران خود را در فضایی به مساحت ۲۰۰ متر مربع خلاصه کرده است.

 

 

کاشت زعفران گلخانه ای در مرودشت

کاشت زعفران گلخانه ای در مرودشت

 

کاشت زعفران گلخانه ای در مرودشت از زبان آقای بهبهانی :

 

آقای بهبهانی پیش بینی کرده که حدود ۲۲ تا ۲۳ کیلوگرم زعفران خشک از این مساحت زیر کشت برداشت کند. آقای بهبهانی افزود که این روش کشت نیازی به آب زیاد ندارد و با داشتن یک سیستم رطوبت ساز ، می توان آب مورد نیاز برای کشت گلخانه ای زعفران را تامین کرد.

 

 

مریم زارع کارشناس مربوطه اظهار داشت : زعفران در خاک در هر هکتار دو تا سه هزار متر مکعب آب نیاز دارد. اما در فضای گلخانه این مقدار آب تا ۴۰۰ متر مکعب کاهش می یابد. کیفیت زعفران تولیدی با این روش هم به دلیل عدم وجود نور آفتاب از کشت سنتی بالاتر می باشد.  عطر و رنگ آن نیز بهتر و بیشتر می باشد.

به عقیده آقای بهبهانی ( کشت کننده کاشت زعفران گلخانه ای در مرودشت ) در تمام نقاط استان فارس می توان به کشت گلخانه ای زعفران مشغول شد و برای خود و دیگران اشتغال ایجاد کرد. این طرح نیاز به فضاهایی با مساحت زیاد ندارد .

در این نوع کشت هر هکتار از زمین های زیر کشت زعفران را می توان در محیطی به مساحت  ۲۰۰ متر مربع اجرا کرد. همچنین با هزینه کمتر و سود بالاتر .

بیشتر بخوانید:  کشت بدون خاک زعفران در جهرم + گزارش تصویری

مسئول واحد باغبانی جهاد کشاورزی شهرستان مرو دشت نیز گفت : در این روش از هیچگونه کود شیمیایی استفاده نشده و محصول تولیدی کاملا ارگانیک می باشد. فیلم زیر گزارشی از خبر گزاری صدا سیما از کاشت گلخانه ای زعفران در مرودشت می باشد.

 

 

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0
Message Us on WhatsApp