خشک کن هوشمند زعفران،خشک کردن زعفران با خشک کن هوشمند زعفران

دستگاه خشک کن هوشمند زعفران

خشک کردن زعفران آخرین مرحله از فرایند کاشت زعفران توسط کشاورز می باشد که در تعیین فاکتورهای کیفی زعفران نقش مهمی دارد. زعفران اگر به صورت اصولی خشک نشود باعث پایین آمدن کیفیت و از بین رفتن عطر و بوی آن می شود. خشک کردن کلاله های زعفران در بیشتر مناطق به روش سنتی انجام می شود. خشک کردن به روش سنتی معایب زیادی دارد و ممکن است بر اثر زمان طولانی خشک شدن ، شکل کلاله ها تغییر کند و یا آلودگی های دیگری در محل خشک کردن متوجه زعفران گردد. خشک کن هوشمند زعفران جهت خشک کردن اصولی زعفران و همچنین برای ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای کشاورزان توسط تعاونی دانش بنیان ایساپارس طراحی و تولید شده است و همچنین با همکاری تیم کافه زعفران به فروش می رسد.

انواع زعفران در بازار خرید موجود می باشد که زعفران نگین و سوپر نگین از میان بقیه مشتری پسند تر و همچنین گران تر می باشد. برای به دست آوردن زعفران سوپر نگین باید کلاله های زعفران از نزدیک ترین محل به خامه جدا شده و توسط تکنیک های اصولی و در کمترین زمان ممکن خشک شوند. هر چه زمان خشک کردن زعفران بیشتر باشد، احتمال پایین آمدن کیفیت زعفران نیز بیشتر می شود. در اینجاست که لزوم دستگاه خشک کن هوشمند زعفران برای کشاورزان احساس می شود.

خشک کن هوشمند زعفران که توسط شرکت دانش بنیان ایساپارس طراحی و تولید شده است ، می تواند قدرت رنگدهی زعفران را به افزایش ۱۳ درصدی برساند. خشک کن هوشمند زعفران می تواند در حداکثر ۲۰ دقیقه مقدار یک کیلو زعفران را خشک کند. در تصویر زیر دستگاه خشک کن زعفران را ملاحظه می کنید :

خشک کن هوشمند زعفران

خشک کن هوشمند زعفران

ویژگی ها و مزایای خشک کن هوشمند ایساپارس :

  • به کار بردن جریان هوای گرم برای ایجاد یکنواختی در خشک کردن زعفران
  • المان برقی که در خشک کن هوشمند زعفران به کار رفته در تمام مناطق روستایی و شهری قابل دسترسی می باشد.
  • کنترل هوشمند دما و رطوبت دستگاه
  • سرعت بالا در خشک کردن زعفران ( یک کیلو زعفران در ۲۰ دقیقه )
  • قابلیت تولید زعفران نگین و سوپر نگین اتویی
  • افزایش بهداشت زعفران و بهبود بخشیدن ویژگی های کیفی آن
  • حذف شمار زیادی از آلودگی های ثانویه ناشی از خشک کردن زعفران با روش های سنتی و غیر اصولی
  • ایجاد ارزش افزوده بیش از ۲ میلیون تومان به ازای هر کیلو زعفران خشک شده با خشک کن هوشمند زعفران
مقایسه زعفران خشک شده با دستگاه خشک کن و به روش سنتی

مقایسه زعفران خشک شده با دستگاه خشک کن و به روش سنتی

تصویر بالا مقایسه زعفران خشک شده توسط دستگاه و زعفران خشک شده به روش سنتی می باشد. همانطور که ملاحظه می کنید زعفران خشک شده توسط دستگاه حجم بیشتری داشته همچنین رنگ کلاله ها روشن تر و قلم های آن درشت تر می باشد. به خاطر همین ویژگی ها زعفران سوپر نگین در بین خریداران و صادرکنندگان طرفدار بیشتری دارد و ارزش افزوده بیشتری را برای تولیدکنندگان ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید:  تاثیر گیاه خارشتر در بهره وری مزارع زعفران

کشاورزان عزیز می توانند با استفاده از دستگاه خشک کن هوشمند زعفران ، زعفران تولیدی خود را در کمترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت خشک کنند و به ارزش افزوده زیادی دست پیدا کنند. برای اطلاعات بیشتر و چگونگی استفاده از این دستگاه به وبسایت شرکت تعاونی دانش بنیان ایساپارس مراجعه کنید.

برای رفتن به وب سایت شرکت دانش بنیان ایساپارس اینجا کلیک کنید .

 

برای خرید دستگاه خشک کن هوشمند زعفران از شرکت دانش بنیان ایساپارس و مشاوره در این زمینه با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید :

 ۰۹۱۵۳۶۲۵۴۰۹

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0